Yerli Otomobil nerede?

Bir türlü gerçekleşmeyen hayallerden biri yerli otomobil. Gerçek olacağını sorgulayanlardanım.

Neden peki? Çünkü bu konuda ne umut ne de hayallerimize inanç bıraktılar. Ben babayiğitlerin samimi olduğuna da, bu işe gerekli önemi verdiğine de inanmıyorum. Bu ülkede bir hevesle uçan arabalar, insansız araçlar yapılırken hala bir otomobil yapılamaması inandırıcı gelmiyor. Kesinlikle istenmediğini düşünüyorum. Mesela geçen haberlerde duyduğum bir otomobil sunumu vardı. Gerekli desteği görmediği için bilinmediği yönünde sözler söyleniyordu. Sizce bu gerçek mi? Araç %100 yerli diye sunumu yapılıyor. Sonra tek bir modülün dışarıdan olduğu söyleniyordu. Açıkcası ben %100 yerli olayına bakmam. Bu toprakların ürünümü, bu ülkede mi üretildi. Önemli olan o bence…

Her başarının önemli önemsiz, güçlü ya da zayıf bir başlangıcı vardır. Başlamak; başarmanın yarısıdır. Eğer doğru ise yapılmışı varken ve bu araç dünyanın en büyük katılımlı teknoloji fuarı olmuş, gururumuz bir fuarda gösterim imkanı bulduysa kesinlikle bu araç üzerinden gidilmeli. Artık piyasaya sürülmeli. Yollarımızda adı TÜRK, menşei TÜRK araçlar görülmeli. Devlet ve özel sektör ortak desteği ile bu araçları uygun fiyatlara halkın alımına zaman kaybetmeden sunulmalı. Beraberinde ise alınan sipariş miktarını açıklayarak, tabi ki rekor bir sayı ile reklamı uluslararası yapılmalı. Dünyanın ülkemizin ve milletimizin #milliteknolojihamlesi ‘ni hayranlıkla ve endişe ile izlediği bir dönemde bu hamle dosta düşmana gerekli mesajı verecektir.

Geç kaldık efendiler! Yavaştan alıyorsunuz. Bu işe gerekli önemi vermiyorsunuz. Milletin inancını ve güvenini alamazsanız bir şey yapamazsınız. Bunu aslında biliyorsunuz. Artık bir “BİSMİLLAH” kalkın ayağa, başlayın adımlara ve başladık, bitirdik deyin. %100 yerli olması önemli değil! Önce bir filiz verin. Devamı gelecektir.

Yerli otomobil bekliyoruz. Bırakın alalım. Biraz daha gayret ile adı TÜRK, üretimi TÜRK bir otomobil verin bize…

Admin

Düşünen, Aldırmayan, Söyleyen ve yazan biri işte...

Bunlarda dikkatinizi çekebilir...